Preprosto, aktivno in vsakodnevno gibanje v vrtcih – v šolskem letu 2023/2024 se prvič pridružujemo projektu.

Potekal bo v skupinah ob začetku jutranjega kroga in ob jutranji telovadbi na terasah:

vodenje in izvajanja vaj v oddelku ob glasbeni spremljavi, prikazana je demonstracija pravilno izvedenih vaj s strani strokovnjakinje, dodan je tudi video spot s poplesavanjem

V zgodbo se lahko aktivno vključi starejše otroke – vsak dan ali teden posameznik prevzeme vlogo demonstratorja – gibalne vaje se predhodno nauči z vzgojiteljico in jih v skupini predstavi ter jih tudi izvaja. Vključi glasbo in ob primernem taktu da znak za začetek in skupina ob glasbeni spremljavi telovadi pod taktirko demonstratorja, »dežurnega«. Aktivno sodelovanje pedagogov je več kot zaželeno.