Spoštovani starši!

Zaradi preprečitve širjenja virusa SARS CoV-2 vrtec ostaja do nadaljnjega zaprt.

V enoti Vrtec Krojaček Hlaček ves čas zagotavljamo NUJNO VARSTVO (in prehrano) za otroke, kjer sta oba starša zaposlena in ju v službi NUJNO potrebujejo (potrdilo delodajalca) ter NIMATA MOŽNOSTI DRUGEGA VARSTVA ALI IZMENJAVE (popoldan/dopoldan).

Če je en starš doma (koristi dopust, ure …), otrok ne more biti v vrtcu.

Prijave za posamezen teden (z urami prihoda in odhoda) zbiramo prek eAsistenta, na elektronski naslov ana.buhvald-pori@guest.arnes.si ali kot sporočilo na telefon: 040 509 371 vsak teden po pozivu prek eAsistenta. Na voljo sem vam tudi za vsa vprašanja, dileme.

V času zaprtja ste starši otrok, ki ne bodo v vrtcu, plačila oproščeni. Starši, ki zaradi varstva otrok ne boste mogli v službo, ste upravičeni do 80-odstotnega nadomestila plače. Hvala, da si organizirate varstvo drugače, čeprav vem, da vam ni lahko.

Pazite nase, na svoje otroke. Držite se ukrepov, saj so trenutne številke dokaj slabe – le s spoštovanjem ukrepov se bomo lahko čim prej vrnili v vrtec.

Ostanimo zdravi! Hvala za razumevanje in sodelovanje.

Pomočnica ravnateljice za vrtec

Ana Buhvald Pori

Starši ste pri predaji in prevzemu otroka dolžni upoštevati naslednji, že ustaljen, protokol:

 • v vrtec prihajajo le zdravi starši in zdravi otroci;
 • ob prvem prihodu ali vmesni odsotnosti prinesete vzgojiteljici novo IZJAVO STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC (na voljo v avli vrtca – miza z izjavami, pisalom in razkužilom – pred in po uporabi pisala si razkužite roke);
 • otroka naj pripelje in ponj prihaja ENA oseba, po možnosti iz istega gospodinjstva;
 • v vrtcu je za starše OBVEZNO nošenje MASKE;
 • ob vstopu v vrtec si starši razkužite roke (razkužilo na steni);
 • v vrtcu ohranjajte priporočeno razdaljo 1,5 m do 2 m do drugih oseb;
 • dotikajte se samo nujnih stvari;
 • v garderobi se zadržujte čim manj časa;
 • držite se ur prihoda/odhoda, ki ste jih javili ob prijavi, v primeru sprememb pa le-te sporočite;
 • ko je otrok pripravljen za odhod v igralnico, POTRKAJTE (po potrebi večkrat) in POČAKAJTE, da vzgojiteljica odpre vrata in prevzame otroka (vzgojiteljica bo otroka sprejela z masko, zato ga doma na to pripravite);
 • otroka takoj oddate in prevzamete, na vratih se ne zadržujte, vprašanja in dileme z vzgojiteljicami rešujte prek sporočila na eAsistentu ali prek telefona;
 • če bodo otroci ob odhodih na terasah ali igrišču, bo na vratih igralnice list z obvestilom, kje ga prevzamete;
 • v vrtec otrok NE SME prinašati igrač in knjig od doma, lahko pa prinesete »naniko« ali dudo za spanje, ki ju otrok pusti v vrtcu;
 • uporaba dvigala NI DOVOLJENA (razen za invalide).
(Skupno 53 obiskov, današnjih obiskov 1)