Spoštovani starši!

Zaradi preprečitve širjenja virusa SARS CoV-2 bo vrtec še naprej zaprt.

V enoti Vrtec Krojaček Hlaček bomo zagotavljali NUJNO VARSTVO (in prehrano) za otroke, kjer sta oba starša zaposlena in ju v službi NUJNO potrebujejo (potrdilo delodajalca) ter NIMATA MOŽNOSTI DRUGEGA VARSTVA ALI IZMENJAVE (popoldan/dopoldan).

Če je en starš doma (koristi dopust, ure …), otrok ne more biti v vrtcu.

Hvala za sodelovanje in organizacijo varstva na druge načine, da širjenje okužb zamejimo, kolikor se le da in poskrbimo za tiste, ki varstvo res nujno potrebujejo.

Prijave za teden od 16. do 20. 11. 2020 (z urami prihoda in odhoda) zbiramo prek eAsistenta, na elektronski naslov ana.buhvald-pori@guest.arnes.si ali na telefon: 040 509 371 do petka, 13. 11. 2020, do 12. ure. Na voljo sem vam tudi za vsa vprašanja, dileme. Prijave so obvezne tudi za otroke, ki so ta teden prisotni.

V času zaprtja ste starši otrok, ki ne bodo v vrtcu, plačila oproščeni. Starši, ki zaradi varstva otrok ne boste mogli v službo, ste upravičeni do 80-odstotnega nadomestila plače.

Pazite nase, na svoje otroke. Držite se navodil – opravljajte nujne opravke, skrbite za higieno rok in kašlja, odpovejte druženja, ob bolezenskih znakih in v primeru stika z okuženo osebo ostanite doma in ravnajte v skladu z navodili, da bomo lahko čim prej spet imeli poln vrtec otrok.

Ostanimo zdravi! Upam, da se kmalu vidimo. Hvala za razumevanje in sodelovanje.

Pomočnica ravnateljice za vrtec Ana Buhvald Pori

*protokol za tiste, ki bodo prisotni, je spodaj!

Starši ste pri predaji in prevzemu otroka dolžni upoštevati naslednji, že ustaljen, protokol:

 • v vrtec prihajajo le zdravi starši in zdravi otroci;
 • ob prvem prihodu ali vmesni odsotnosti prinesete vzgojiteljici novo IZJAVO STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V VRTEC (v prilogi – če izjave ne morete sprintati, je na voljo v avli vrtca – miza z izjavami, pisalom in razkužilom – pred in po uporabi pisala si razkužite roke);
 • otroka naj pripelje in ponj prihaja ENA oseba, po možnosti iz istega gospodinjstva;
 • v vrtcu je za starše OBVEZNO nošenje MASKE;
 • ob vstopu v vrtec si starši razkužite roke (razkužilo na steni);
 • v vrtcu ohranjajte priporočeno razdaljo 1,5 m do 2 m do drugih oseb;
 • dotikajte se samo nujnih stvari;
 • v garderobi se zadržujte čim manj časa;
 • držite se ur prihoda/odhoda, ki ste jih javili ob prijavi, v primeru sprememb pa le-te sporočite;
 • ko je otrok pripravljen za odhod v igralnico, POTRKAJTE (po potrebi večkrat) in POČAKAJTE, da vzgojiteljica odpre vrata in prevzame otroka (vzgojiteljica bo otroka sprejela z masko, zato ga doma na to pripravite);
 • otroka takoj oddate in prevzamete, na vratih se ne zadržujte, vprašanja in dileme z vzgojiteljicami rešujte prek sporočila na eAsistentu ali prek telefona;
 • če bodo otroci ob odhodih na terasah ali igrišču, bo na vratih igralnice list z obvestilom, kje ga prevzamete;
 • v vrtec otrok NE SME prinašati igrač in knjig od doma, lahko pa prinesete »naniko« ali dudo za spanje, ki ju otrok pusti v vrtcu;
 • uporaba dvigala NI DOVOLJENA (razen za invalide).
(Skupno 27 obiskov, današnjih obiskov 1)